باسمه تعالی

خبرنامه پايگاه اينترنتي دانشگاه علم و صنعت ايران (شماره ۳۱۲ )

۱۳۹۹/۱/۳۱

 

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/newsom.jpg

۱۳۹۹/۱/۲۳ - روابط عمومی دانشگاه - گفت و گوی تلفنی و احوال پرسی وزیر علوم با دکتر کاوه و چند استاد برجسته دیگر دانشگاه‌های کشور در سال جدید

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه تماس های تلفنی با تعدادی از استادان برجسته دانشگاه های کشور و به رسم سنت نیکوی سال‌های قبل که در منزل برخی اساتید برجسته دانشگاه‌های کشور حضور می‌یافت و سال نو را حضوری تبریک می‌گفت، امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تماس‌های تلفنی جداگانه‌ای با چند تن از استادان نام‌آشنای دانشگاه‌های کشور گفت‌وگو و سال جدید را تبریک گفت و احوال آنان را جویا شد.

۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - روابط عمومی دانشگاه - پیام تبریک ریاست دانشگاه به مناسبت نوروز و سال نو به دانشگاهیان علم و صنعت ایران

بهار، فصل رویش و شادابی است، فصل ایمان و شکوه جلوه خداوند. 
سال ۱۳۹۸ با همه فراز و نشیب‌ها، تلخی‌ها و شیرینی‌هایش به پایان رسید و برگی دیگر از دفتر زندگانی و عمر ما ورق خورد و اکنون بار دیگر نشانه­ ای بدیع از شکوه و قدرت الهی در جهان متجلی گشته و زمین آیات سرسبزی و حیات را به تلاوت نشسته است.


۱۳۹۹/۱/۱۶ - روابط عمومی دانشگاه - تولید روزانه ۱۲۰ لیتر مواد ضدعفونی در دانشگاه علم و صنعت ایران

با آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور و نیاز مبرم به مواد ضد عفونی کننده و بهداشتی، و مطابق دستور رییس دانشگاه علم و صنعت ایران مبنی بر استفاده از پتانسیل های دانشگاهی برای خدمت به کشور، دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز با حمایت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه چندین طرح را در این راستا ارائه کرد.

۱۳۹۹/۱/۲۰ - روابط عمومی دانشگاه - تولید یک ماهه بیش از 130 هزار شیلد محافظ، توسط شرکت دانش بنیان فناوران پزشکی رایبد علم و صنعت

شرکت فناوران پزشکی رایبد علم و صنعت، یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت ایران و رشد یافته در زیست بوم فناوری این دانشگاه، موفق به تولید بیش از 130 هزار عدد شیلد محافظ برای کادر درمانی و مدافعان سلامت کشور در طول یک ماه گذشته شده است.


۱۳۹۹/۱/۱۹ - روابط عمومی دانشگاه - طراحی سامانه‌ مدیریت آزمایشگاه‌های تشخیص ویروس کرونا در دانشگاه علم و صنعت

با آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور و نیاز آزمایشگاه های تشخیصی ویروس کرونا به سامانه مدیریتی، دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران خدماتی را در همین راستا ارائه کرد.۱۳۹۹/۱/۲۳ - روابط عمومی دانشگاه - فعالیت های جهادی دانشگاهیان علم وصنعت ایران برای مقابله با کرونا

چهارشنبه 20 فروردین ماه مصادف با میلاد باسعادت امام عصر مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه الشریف) ۸۰۰ عدد مایع ضد عفونی دست تولید شده در دانشگاه علم وصنعت ایران با حمایت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، به وسیله دانشجویان جهادگر دانشگاه بسته بندی و توزیع شد.


۱۳۹۹/۱/۲۷ - روابط عمومی دانشگاه - تهیه مواد ضد عفونی کننده و توزیع آن بین دانشگاهیان علم و صنعت و مراکز خارج از دانشگاه

معاونت فرهنگی- اجتماعی و جنبش جهادی دانشگاهیان علم و صنعت ایران اقدام به توزیع بسته های مواد ضد عفونی کننده در بین دانشگاهیان و خارج از آن نموده است.

۱۳۹۹/۱/۲۷ - روابط عمومی دانشگاه - راه‌اندازی سامانه درخواست تست کرونا توسط شرکت دانش ‌بنیان دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران

شرکت دانشگاهی سینا سیستم به عنوان یکی از شرکت‌ های فعال دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران سامانه تست کرونا با عنوان Skysib  را با همکاری جهاد دانشگاهی شهید بهشتی و شبکه تشخیص آزمایشگاهیان استان تهران (شتا) راه اندازی کرده است.

۱۳۹۹/۱/۲۴ - روابط عمومی دانشگاه - برای نخستین بار، جشن میلاد حضرت ولی عصر (عج) به صورت مجازی و با عنوان طرحی برای فردا برگزار گردید

این مراسم در روز پنجشنبه 21 فروردین ماه 1399 مصادف با نیمه شعبان و میلاد حضرت ولی عصر (عج)، از ساعت 15 الی 17 با قرائت آیاتی از کلام ا... مجید و سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز و با پخش بیاناتی از رهبر انقلاب، همچنین پخش کلیپ های مرتبط با جشن نیمه شعبان و پیام رئیس دانشگاه ادامه یافت.


۱۳۹۹/۱/۳۰ - روابط عمومی دانشگاه - ارائه خدمات مرکز مشاوره دانشگاه به صورت غیرحضوری

با توجه به شیوه ویروس کرونا و تعطیلی دانشگاه ها، مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت ایران خدمات خود را به صورت غیرحضوری ادامه خواهد داد.

۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - روابط عمومی دانشگاه - دکتر ارجمندی: در این شرایط حساس، ما دانشگاهیان نباید در خانه نشسته و کنج عزلت و خلوت اختیار کنیم

با توجه به شیوع ویروس کرونا و پیرو اطلاعیه های ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت، اولین جلسه مجازی معاون فرهنگی و اجتماعی با مدیران فرهنگی دانشکده ها از طریق LMS (Learning Management System) و در روز دوشنبه ۱۹ اسفندماه ۹۸ از ساعت 13 تا 15، برگزار گردید.


۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - روابط عمومی دانشگاه - بازدید رئیس و اعضای هیات رئیسه دانشگاه از پروژه های عمرانی

دکتر ذاکری رئیس و اعضای هیات رئیسه دانشگاه علم و صنعت ایران در تاریخ سه شنبه بیستم اسفند ماه از تعدادی از پروژه های عمرانی در دست اجرا بازدید به عمل آوردند.

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/newsel.jpg

۱۳۹۹/۱/۳۰ - روابط عمومی دانشگاه - ثبت اختراع بین المللی عضو هیات علمی دانشگاه در اداره ثبت اختراعات آمریکا

دکتر امین بازیاری عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز ، آقای مهندس اکبر والایی و خانم مهندس سیده فاطمه موسوی دانشجویان کارشناسی ارشد دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه علم و صنعت ایران پس از حدود 10 سال تحقیق و پژوهش موفق به ارائه کاتالیستی جدید جهت گوگردزدایی از سوخت‌های هیدروکربنی مایع از قبیل دیزل، بنزین، میعانات گازی، کروسن، سوخت جت و نفت کوره شدند.

۱۳۹۹/۱/۲۶ - روابط عمومی دانشگاه - بومی سازی تجهیزات پیشرفته دندانپزشکی در دانشگاه علم و صنعت ایران

توربین‌های دندانپزشکی ابزاری وارداتی در کلینیک‌ها محسوب می‌شوند. اما با تلاش محققان دانشگاه علم و صنعت ایران طراحی و ساخت آن با موفقیت در کشور انجام شد.

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/entesabertegha.jpg

۱۳۹۹/۱/۲۶ - روابط عمومی دانشگاه - چند انتصاب از سوی رییس دانشگاه

دکتر ذاکری (رییس دانشگاه) در احکام جداگانه ای در تاریخ 1399/1/26 مدیر مرکز رشد واحدهای فناور و مدیر گروه مهندسی و مدیریت کسب و کار را منصوب و همچنین رییس خوشه فکری حمل و نقل دانشگاه را تعیین کرد.

۱۳۹۹/۱/۲۰ - روابط عمومی دانشگاه - چند انتصاب از سوی رییس دانشگاه

دکتر ذاکری (رییس دانشگاه) در احکام جداگانه ای در تاریخ 99/1/16، رییس مرکز مشاوره و سلامت و سرپرست معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده مهندسی عمران دانشگاه را منصوب و رییس کمیته مدیریت عملکرد شورای راهبردی دانشگاه را ابقا کرد.


http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/defa.jpg

۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - دانشكده مهندسي مكانيك - دفاعیه دکتری

  

AWT IMAGE

آقای امیرحسین جباری دانشجوی دکتری دانشکده مکانیک، روز چهارشنبه 98/12/21 از رساله دکتری خود تحت عنوان "ارائه مدل تجربی خستگی نانوکامپوزیت پایه منیزیمی در دمای مختلف" دفاع کرد.

 

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/etela.jpg

۱۳۹۹/۱/۲۵ - روابط عمومی دانشگاه - اطلاعیه نحوه پذیرش دانشجو در مقطع دکتری سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ از طریق آئین نامه پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان دانشگاه علم و صنعت ایران

بدینوسیله به اطلاع می‏رساند، دانشگاه علم و صنعت ایران درخواست دانش آموختگان ممتاز کارشناسی ارشد برای ورود به دوره دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹را در چارچوب ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (آیین نامه استعدادهای درخشان مورخ ۹۳/۴/۱۸ و  ۹۳/۱۲/۱۶ وابلاغیه ۹۶/۱۲/۱۶ ) و مصوبه ستادممتازین دوره دکتری دانشگاه، در رشته‏ و گرایش های اعلام شده در جدول ۵ پیوست، مورد بررسی قرار می‏دهد.


۱۳۹۹/۱/۲۵ - مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه - اطلاعیه مصوبات شورای آموزشی دانشگاه مورخ ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

شورای آموزشی دانشگاه با توجه به شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور و لزوم رعایت طرح فاصله‌گذاری هوشمند و طبعاً تداوم فعالیت آموزشی غیرحضوری، بر اساس سیاست‌های اعلامی وزارت متبوع طی سند مورخ ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ و در چارچوب اختیارات تفویض شده به دانشگاه، ملاحظات و موارد زیر را مصوب نمود... ادامه>>

۱۳۹۹/۱/۱۱ - روابط عمومی دانشگاه - اطلاعیه معاونت آموزشی مبنی بر استمرار برگزاری کلاس های نظری کلیه مقاطع تحصیلی به صورت الکترونیکی

معاونت آموزشی دانشگاه علم و صنعت ایران در خصوص شیوه برگزاری کلاس های نظری پس از تعطیلات نوروز، اطلاعیه ای به شرح ذیل صادر نمود:

۱۳۹۹/۱/۲۴ - دانشكده مهندسي عمران - دستورالعمل صدور مجوز دفاع از پایان‌‌‌نامه کارشناسی ارشد در سامانه گلستان

AWT IMAGE به‌‏منظور کاهش مراجعات مستقیم، تسریع گردشکار در انجام مقدمات دفاعیه‌‏ها و همچنین حذف مکتوبات غیر ضروری اداری، «فرآیند مکانیزه صدور مجوز دفاع از پایان‏‌نامه کارشناسی ارشد در سامانه گلستان» در تاریخ ۹۸/۱۲/۲۰ شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه به تصویب رسید و از تاریخ ابلاغ (۹۹/۰۱/۱۵) لازم‌الاجرا می‏‌باشد. مراحل فرآیند مکانیزه صدور مجوز دفاع از پایان‌‏نامه کارشناسی ارشد در سامانه گلستان به‌شرح (در ادامه مطلب) می‏‌باشد.

۱۳۹۹/۱/۳۰ - مرکز مشاوره دانشجویی - مسابقه ملی دانشجویی پوستر و اینفوگرافیک

در راستای پویش دانشجویی مقابله با کرونا و با هدف فرهنگ سازی مقابله با ویروس کرونا، مسابقه ملی دانشجویی پوستر و اینفوگرافیگ برگزار می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر به شیوه نامه پیوست مراجعه نمایید. 


۱۳۹۹/۱/۲۹ - مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه - جدول روزهای حضور کارمندان تحصیلات تکمیلی دانشگاه از روز شنبه مورخ ۹۹/۰۱/۳۰ الی ۹۹/۰۲/۰۳

جهت مشاهده جدول روزهای حضور کارمندان تحصیلات تکمیلی دانشگاه از روز شنبه مورخ ۹۹/۰۱/۳۰ الی ۹۹/۰۲/۰۳ اینجا را کلیک کنید.

۱۳۹۹/۱/۱۷ - مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه - اطلاعیه فرآیند مکانیزه صدور مجوز دفاع از پایان‌‌نامه کارشناسی ارشد در سامانه گلستان

به اطلاع می‌رساند به‌‏منظور کاهش مراجعات مستقیم، تسریع گردشکار در انجام مقدمات دفاعیه‌‏ها و همچنین حذف مکتوبات غیر ضروری اداری، "فرآیند مکانیزه صدور مجوز دفاع از پایان‏‌نامه کارشناسی ارشد در سامانه گلستان" در تاریخ ۹۸/۱۲/۲۰ شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه به تصویب رسید و ... ادامه>>

۱۳۹۹/۱/۲۶ - دانشكده مهندسي عمران - ضوابط و مقررات خاص آموزشی مربوط به نیمسال دوم ۹۹-۹۸

AWT IMAGE بدین‌وسیله ضوابط و مقررات خاص آموزشی مربوط به نیمسال دوم ۹۹-۹۸ به همراه نحوه برگزاری دفاع از پایان‌نامه‌های دانشجویان (در ادامه مطلب) اطلاع‌رسانی می‌گردد.


۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه - اطلاعیه برگزاری آزمون کارشناسان رسمی دادگستری

احتراما به استحضار می‌رساند پیرو برگزاری آزمون وکلا در پاییز سال ۱۳۹۸، در نظر است ثبت‌نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری این مرکز... ادامه>>


۱۳۹۹/۱/۲۴ - دانشكده مهندسي عمران - اطلاعیه نحوه ثبت‌نام و اخذ واحد کارآموزی در تابستان ۹۹ بصورت الکترونیکی درشرایط شیوع ویروس کرونا

AWT IMAGE بدین‌وسیله اطلاعیه نحوه ثبت‌نام و اخذ واحد کارآموزی در تابستان ۹۹ به‌صورت الکترونیکی درشرایط شیوع ویروس کرونا (در ادامه مطلب) به آگاهی دانشجویان عزیز می‌رسد.

آرشیو خبرنامه اظهار نظر درموردخبرنامه عدم تمایل به دریافت خبرنامه