باسمه تعالی

خبرنامه پايگاه اينترنتي دانشگاه علم و صنعت ايران (شماره ۳۴۸)
 

اخبار۱۴ الی ۳۱ فروردین ۱۴۰۱
 

  کانال تلگرام:IUST_Official@   
لوگو سروشکانال سروش  : IUST_Iran@ 
 کانال بازارکار:        IUSTjob@
  پیج اینستاگرام         iust_pr@  
 Image result for لوگوی اپارات آپارات:                     iust_pr 
 

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/newsom.jpg

۱۴۰۱/۱/۳۰ - روابط عمومی دانشگاه
با حضور هیات رییسه دانشگاه و جمعی از اساتید و کارکنان دانشکده مهندسی برق، مراسم تقدیر و تکریم از دکتر محمدرضا دلیری (رئیس سابق) و استقبال از دکتر محمدعظیم کرمی (رئیس جدید دانشکده مهندسی برق)، در روز دوشنبه ۲۹ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ در محل سالن جلسات ریاست دانشگاه برگزار شد.
 

 

۱۴۰۱/۱/۲۸ - روابط عمومی دانشگاه
دکتر متفکر آزاد (عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و رئیس فراکسیون دانشگاهیان) بعد از ظهر روز شنبه۲۷ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ در دانشگاه علم و صنعت ایران حضور یافت و ضمن دیدار با ریاست دانشگاه، در نشستی که با حضور هیات رئیسه دانشگاه در سالن جلسات ریاست برگزار شد، شرکت کرد.
 

 

۱۴۰۱/۱/۲۸ - روابط عمومی دانشگاه
ششمین آیین تجلیل از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه، ۲۷ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ در محل مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) برگزار شد.
 

 

۱۴۰۱/۱/۲۴ - روابط عمومی دانشگاه
در دویست و نود و هفتمین جلسه شورای دانشگاه، مورخ دوشنبه  ۱۴۰۱/۱/۲۲، راه‌اندازی سه رشته/گرایش در مقطع دکترای تخصصی به تصویب رسید.
 

 

۱۴۰۱/۱/۲۳ - روابط عمومی دانشگاه
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر شاطری (دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه‌های کشور) بعد از ظهر روز دوشنبه ۲۲ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ در دانشگاه حضور یافت و ضمن دیدار با ریاست دانشگاه، در نشستی که با حضور برخی اعضای شورای فرهنگی دانشگاه در سالن جلسات ریاست برگزار شد، شرکت کرد.
 

 

۱۴۰۱/۱/۲۲ - روابط عمومی دانشگاه
آیین تکریم از دکتر علی صدر (مشاور رئیس و مدیر سابق حوزه ریاست) و استقبال از دکتر مسعود هادیان دهکردی (مشاور رئیس و سرپرست دفتر ریاست و روابط عمومی)، روز یکشنبه ۱۴۰۱/۱/۲۱ در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد.
 
 

 مراسم تکریم و استقبال از رئیس پردیس دانشگاهی دانشگاه برگزار شد

۱۴۰۱/۱/۲۲ - روابط عمومی دانشگاه
با حضور هیات رییسه دانشگاه و کارشناسان پردیس دانشگاهی، مراسم تقدیر و تکریم از دکتر مهدی نویدبخش (رئیس سابق) و استقبال از دکتر حمید صفاری نطنزی (رئیس جدید پردیس دانشگاه)، در روز یکشنبه ۲۱ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ در محل سالن جلسات ریاست دانشگاه برگزار شد.
 

 

۱۴۰۱/۱/۲۰ - روابط عمومی دانشگاه
با شروع برگزاری حضوری تمامی کلاس‌های درس دانشگاه در تمامی مقاطع، دکتر محمدرضا دلیری (معاون آموزشی دانشگاه) در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی، به سوالاتی در این خصوص پاسخ داد.


 

 بازگشت روح به کالبد دانشگاه... آغاز برگزاری حضوری تمام کلاس‌های درس و بازگشت شور و نشاط به فضای دانشگاه

۱۴۰۱/۱/۲۰ - روابط عمومی دانشگاه
با شروع رسمی برگزاری حضوری تمامی کلاس‌های درس دانشگاه در تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری از روز شنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۱، بعد از بیش از ۲ سال آموزش غیرحضوری یا ترکیبی، بار دیگر با حضور چشمگیر دانشجویان، شور و نشاط دانشجویی فضای دانشگاه را معطر کرد.
 

 

 بازدید رئیس دانشگاه از خوابگاه‌های دانشجویی

۱۴۰۱/۱/۱۷ - روابط عمومی دانشگاه
در آستانه حضوری شدن آموزش و بازگشایی کامل دانشگاه و خوابگاه‌‌، چهارشنبه ۱۷ فروردین‌ماه ۱۴۰۱، دکتر انبیاء (رئیس دانشگاه) به همراهی دکتر سعیدی (معاون دانشجویی) و مدیران حوزه معاونت دانشجویی، از خوابگاه‌های خواهران و برادران در دانشگاه بازدید کرد.
 

 

۱۴۰۱/۱/۱۷ - روابط عمومی دانشگاه
دکتر سعیدی گوگرچین (معاون دانشجویی دانشگاه)، درباره شرایط و اقدامات انجام شده در حوزه معاونت دانشجویی، برای برگزاری حضوری کلاس‌ها پس از دو سال آموزش مجازی، در گفتگویی با روابط عمومی دانشگاه، توضیحاتی ارایه نمود.


http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/newsel.jpg

۱۴۰۱/۱/۲۹  - معاونت پژوهشي

دو طرح صنعتی محققان دانشگاه علم وصنعت ایران با عنوان«طراحی و ساخت سامانه ثبت و پردازش سیگنال های الکتریکی مغزی جهت استخراج مولفه های شناختی» و «سامانه یکپارچه مدیریت آزمایشگاه (سیما)» به عنوان طرح صنعتی برگزیده دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور در سال ۱۴۰۰ شناخته شدند.


 

۱۴۰۱/۱/۲۹ - دانشكده مهندسي صنايع
طرح صنعتی آقای دکتر محمدرضا رسولی عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی صنایع تحت عنوان «سامانه یکپارچه مدیریت آزمایشگاه (سیما)» به عنوان طرح صنعتی برگزیده دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور در سال ۱۴۰۰ شناخته شد.


http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/entesabertegha.jpg

۱۴۰۱/۱/۳۰- روابط عمومی دانشگاه
با حکم دکتر منصور انبیاء، دکتر رضا نوروزبیگی به سمت «رئیس دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز» منصوب شد. عضو شورای چاپ و مجلات دانشگاه تعیین شد

۱۴۰۱/۱/۳۰ - روابط عمومی دانشگاه
با حکم دکتر منصور انبیاء، دکتر مصطفی بهزادفر به عنوان «عضو شورای چاپ و مجلات دانشگاه» تعیین شد.

 
 

۱۴۰۱/۱/۳۰ - روابط عمومی دانشگاه
با حکم دکتر منصور انبیاء، دکتر محسن بابامرادی، به سمت «مدیر گروه ماده چگال دانشکده فیزیک» منصوب شد.

 
 

۱۴۰۱/۱/۲۷ - روابط عمومی دانشگاه

با حکم دکتر منصور انبیاء، دکتر مسعود هادیان دهکردی، به سمت «مشاور رئیس و مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی» منصوب شد.

 

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/defa.jpg

۱۴۰۱/۱/۲۸ - دانشكده مهندسي عمران
مهندس محمد صالح دشتی دانشجوی دوره دکتری این دانشکده رشته مهندسی عمران گرایش مدیریت ساخت، ۲۸ فروردین‌ماه سال ۱۴۰۱ از رساله خود تحت عنوان «ارائه یک سیستم جهت زمان‌بندی و مدیریت فضا در پروژه‌های ساخت تکراری بر مبنای رویکرد تلفیقی شبیه‌سازی، بهینه‌سازی و مدل‌سازی اطلاعات ساخت (BIM)» با راهنمایی دکتر مصطفی خانزادی و دکتر محمد علی برخورداری و مشاوره دکتر حسین تقدس دفاع نمود.
 
 

دفاعیه دکتری

۱۴۰۱/۱/۱۷ - دانشكده مهندسي شيمي

مهندس احسان اکبری دانشجوی دوره دکتری مهندسی‌شیمی، به صورت مجازی در ساعت ۱۵ روز شنبه  ۲۰ فروردین ماه  ۱۴۰۱، از رساله خود با عنوان «ساخت و ارزیابی کاتالیست­های نانوساختار فوق فعال حاوی اکسید منگنز جهت احتراق کاتالیستی متان»با راهنمایی دکتر سید مهدی علوی و دکتر مهران رضایی  دفاع خواهد نمود.

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/etela.jpg

۱۴۰۱/۱/۳۱ - دانشكده مهندسي مواد و متالورژي
طبق نامه شماره 99/951/1118 مورخ 1401/01/24 شورای آموزش عالی، با گرایش جوشکاری کارشناسی ارشد ناپیوسته در دانشگاه علم و صنعت ایران موافقت شد.
 
 
۱۴۰۱/۱/۲۹  - دانشكده مهندسي شيمي
وبینار طرح پژوهشی، دکتر حسن پاشایی پژوهشگر دوره پسا دکتری مهندسی‌شیمی، به صورت مجازی در ساعت ۱۰ روز چهار شنبه  ۷ اردیبهشت ماه  ۱۴۰۱، تحت عنوان « مطالعه تجربی جذب دی اکسید کربن در ستون های حبابی» با راهنمایی دکتر احد قائمی  برگزار خواهد شد.
 
 
۱۴۰۱/۱/۲۹ - دانشكده مهندسي مواد و متالورژي
دانشجویان واجد شرایط آزمون جامع در اسرع وقت نسبت به اخذ فرم درخواست  مجوز آزمون جامع اقدام نموده و پس از تکمیل فرم حد اکثر تا تاریخ 1401/2/10 به تحصیلات تکمیلی تحویل نمایند...

 
AWT IMAGE
۱۴۰۱/۱/۲۹ - دانشكده مهندسي عمران
بدین‌وسیله به اطلاع می‌رساند آخرین مهلت تحویل فرم تعیین استاد راهنما به گروه، مورخ ۱۴۰۱/۱/۳۰ می‌باشد. لازم به توضیح است عدم ارائه به موقع این فرم، سبب کسر نیم نمره (۰.۵ نمره) از یک نمره استمرار در تحقیق نمره پایان نامه ایشان خواهد گردید.

 
۱۴۰۱/۱/۲۷ - اداره بهداشت و درمان

هفته دندانپزشکی گرامی باد...


 
۱۴۰۱/۱/۲۷ - دانشكده معماري و شهرسازي
دکتر غلامحسین معماریان به عنوان چهره شاخص هنر انقلاب در سال ۱۴۰۰ در رشته معماری شناخته شد. ادامه، آلبوم تصاویر

 
۱۴۰۱/۱/۲۷ - مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه

به اطلاع دانشجویان گرامی می‌رساند، با عنایت به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص تولید، دانش‌بنیان، اشتغال آفرین و دستور هیات رئیسه محترم دانشگاه به جهت حمایت از پژوهش‌های دانش‌بنیان... ادامه>>


 
۱۴۰۱/۱/۲۳ - دانشكده معماري و شهرسازي
تیمی از دانشجویان کارشناسی و  ارشد دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران که در مسابقه بین المللی “Shifting horizons” شرکت کرده بودند، موفق به کسب رتبه Winner در این مسابقات شدند.در این مسابقه با عنوان Shifting horizons دکتر مهدی خاک زند به عنوان استاد راهنما همراه با طه خانی جزنی، آناهیتا نیک نژاد و محدثه السادات حمیدی اعضای این تیم را تشکیل داده اند. آلبوم تصاویر

 
۱۴۰۱/۱/۲۳ - دانشكده معماري و شهرسازي
تیم دانشجویی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران رتبه "winner" را در مسابقه بین‌المللی "impart" کسب کرد.دکتر هانیه صنایعیان به عنوان استاد راهنما همراه با بهاره بهزادی، فهیمه سعیدی، معراج گلی، فاطمه زارعیان شفیعی اعضای این تیم هستند. آلبوم تصاویر

 
۱۴۰۱/۱/۲۳- دانشكده مهندسي مواد و متالورژي

 
۱۴۰۱/۱/۲۲ - اداره بهداشت و درمان
مرکز بهداشت و درمان دانشگاه علم و صنعت ایران، از پزشکان عمومی دارای حداقل سه سال سابقه کار درمانی، سابقه بیمه‌پردازی و پروانه مطب در شهر تهران، جهت فعالیت در ...

 
۱۴۰۱/۱/۲۲ - دانشكده مهندسي عمران
ثبت نام مشمولین متقاضی امریه سربازی در وزارت راه و شهرسازی از ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ آغاز خواهد شد. متقاضیان محترم می توانند با در نظر گرفتن شرایط  ۷۰ روز قبل از تاریخ اعزام ماه‌های زوج به مدت ۱۲ روز به سایت وزارت راه و شهرسازی https://www.mrud.ir/soldier مراجعه و در قسمت جذب کارکنان وظیفه در وزارت راه و شهرسازی ثبت نام نمایند.

 
۱۴۰۱/۱/۲۲ - دانشكده مهندسي عمران
سازمان بازرسی کل کشور در نظر دارد به منظور تأمین بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز خود، نسبت به شناسایی افراد متخصص و کارآمد از میان فارغ‌التحصیلان مرد این دانشگاه در مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکتری اقدام نماید. متقاضیان واجد شرایط می‌توانند نسبت به ثبت‌نام و شرکت در آزمون مربوطه که در اواخر اردیبهشت ماه سال آتی برگزار خواهد شد، اقدام نمایند. فراخوان همکاری و شرایط ثبت‌نام هم‌اکنون در درگاه اینترنتی آن سازمان به نشانی www.bazresi.ir در دسترس می‌باشد.

 
۱۴۰۱/۱/۲۱ - مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه

جهت مشاهده اطلاعیه نحوه پذیرش بدون آزمون (استعدادهای درخشان) در مقطع دکتری سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ اینجا را کلیک کنید.


 

۱۴۰۱/۱/۲۱ - دفتر استعدادهای درخشان

بدینوسیله به اطلاع می‏رساند، دانشگاه علم و صنعت ایران درخواست دانش آموختگان ممتاز کارشناسی ارشد برای ورود به دوره دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان سال ۱۴۰۱-۱۴۰۲ را در چارچوب ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (آیین نامه‌ی استعدادهای درخشان مورخ ۱۸/۴/۹۳ و ۱۶/۱۲/ ۹۳و ابلاغیه ۱۶/۱۲/۹۶) و مصوبه ستاد استعدادهای درخشان دوره دکتری دانشگاه، در رشته‏ و گرایش های اعلام شده در جدول ۵ پیوست، مورد بررسی قرار می‏دهد.  


 

۱۴۰۱/۱/۲۰ - گروه طرح و برنامه معاونت فرهنگی و اجتماعی

قائم مقام معاون فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ابلاغ توصیه‌نامه آغاز مجدد فعالیت‌های فرهنگی به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی دولتی خبر داد و بر افزایش نشاط و امید میان دانشجویان بر اساس این توصیه‌نامه تأکید کرد.


 
۱۴۰۱/۱/۲۰ - مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه

جهت مشاهده اطلاعیه بورس تحصیلی کشور هندوستان ICCR (مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری) برای سال ۲۰۲۳-۲۰۲۲ در سامانه سازمان امور دانشجویان اینجا را کلیک کنید.


 

۱۴۰۱/۱/۲۰ - دانشكده مهندسي مواد و متالورژي
ورودیهای 1400 میتوانند اگر درس را نگذراندند در سیستم گلستان اخذ نموده و سپس در LMS آزمون دهند. برای خواندن ادامه مطلب کلیک کنید.

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/hamayesh.jpg

۱۴۰۱/۱/۲۴ - دانشكده مهندسي مواد و متالورژي
 انجمن سرامیک ایران در نظر دارد با همکاری دانشگاه صنعتی شریف، سیزدهمین کنگره سرامیک ایران و سومین کنفرانس بین المللی سرامیک ایران را در  3 و 4 خرداد ماه 1401 در تهران برگزار نماید...
۱۴۰۱/۱/۲۱ - معاونت پژوهشي

هفتمین همایش ملی توربین گاز روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۱۰ و ۱۱ خرداد ماه ۱۴۰۱ با حضور اساتید، متخصصان و مدیران صنعتی و شرکت‌های فعال در زمینه‌ی توربین گاز به میزبانی دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار خواهد شد.

آرشیو خبرنامه اظهار نظر درموردخبرنامه عدم تمایل به دریافت خبرنامه