شروع ثبت نام دوره های DBA دانشگاه علم و صنت ایران

شروع ثبت نام دوره حرفه ای کسب و کار دانشگاه علم و صنعت ایران

308

دوره های حرفه ای مدیریت کسب و کار (DBA)

دانشکده مدیریت، اقتصاد و مهندسی پیشرفت

دانشگاه علم و صنعت ایران

ثبت نام از طریق ارسال رزومه به ایمیل: Pe@iust.ac.ir
ثبت نام و مشاوره از طریق تماس (در ساعات اداری) : ۰۲۱۷۳۲۲۸۰۰۱
DBA مخفف عبارت Doctor of Business Administration است. این دوره با هدف استفاده کاربردی از علم روز مدیریت برای ارتقا و توسعه کسب وکار برای مدیران ارشد سازمان‌ها ارائه می‌شود و در واقع می‌توان گفت دوره DBA عالی‌ترین سطح آموزش مدیریت برای مدیران سازمان‌ها است.
دوره DBA (مدیریت عالی کسب و کار) یک سطح بالاتر از دوره MBA بوده و هدف آن آموزش و توانمندسازی مدیرانی مستعد و شایسته در کشور جهت توسعه و گسترش فعالیت موفق سازمان‌ها در سطح ملی و بین المللی است. تمرکز دوره DBA (مدیریت عالی کسب و کار) بیشتر بر شیوه‌های کاربردی و علمی- عملیاتی مدیریت در حوزه‌های مختلف کسب و کار بوده و به طور کلی تمامی عملیات اصلی زنجیره ارزش شامل ایده، بازاریابی، تأمین منابع، طراحی، تولید، عرضه محصولات و خدمات، منابع انسانی، فناوری اطلاعات، مالی، برنامه ریزی و … را در بر می‌گیرد و مدیریت فرآیندهای یک کسب و کار را در سطح عالی سازمان شامل می‌شود.
DBA که دوره‌ای با رویکرد پژوهشی و مهارتی است به گونه‌ای طراحی شده است که مدیران با فراگیری مهارت‌های رهبری در جهت رفع چالش‌های موجود اقدام نمایند و بیش ازمباحث نظری به موارد کاربردی و مهارتی می‌پردازد و از طریق آشنایی با تجربیات دنیای صنعتی و پژوهش‌های معمول در رشته مدیریت به اهمیت نگرش علمی به مسائل مدیریتی پی خواهند برد و از تفکر یک بعدی، شتاب زدگی در عمل و پیش داوری درباره روش‌های کارآمد مدیریت که از ویژگی‌های نگرش غیر علمی است پرهیز خواهند کرد.
دوره های DBA با ساختاری کاربردی، تلاش کرده‌اند تا موضوعات و مسائل واقعی دنیای کسب و کار را با دانش و مهارت روز مدیریتی ترکیب کند، به طوری که افراد قادر شود در مدت زمانی کوتاه، برای خودشان و سازمانی که در آن مشغول به فعالیت هستند تاثیرات مثبتی به همراه بیاورند. همچنین، تخصص‌ها، پیش زمینه‌های کاری و تجارب گوناگون شرکت کنندگان این دوره باعث بوجود آمدن تنوعی مفید در کلاس‌ها می‌شوند و دانش‌پژوهان شبکه‌های ارتباطی را تشکیل می‌دهند که سال‌ها پابرجا خواهد بود.
شرکت کنندگان در دوره DBA می‌آموزند که چگونه از علم مدیریت برای اصلاح مشکلات سازمان خود استفاده کنند و علم مدیریت را به صورت کاربردی برای توسعه کسب وکار خود به کار برند. به بیان دیگر می‌توان گفت مهمترین ویژگی دوره‌های DBA کاربردی کردن علم مدیریت است به نحوی که مدیریت سازمان از چارچوب بی‌برنامه خارج شده و نگاه منسجم مدیریتی بر سازمان حاکم گردد.
ثبت نام از طریق ارسال رزومه به ایمیل: Pe@iust.ac.ir
ثبت نام و مشاوره از طریق تماس (در ساعات اداری) : ۰۲۱۷۳۲۲۸۰۰۱
1 نظر
  1. سیاوش می گوید

    بسیار از مدیران سازمان‌ها و شرک‌تها که در چنین دوره‌های آخر هفته‌ای- 200-300 ساعته شرکت می کنند، خود را دکتر می نامند. هم‌ارز دانشجویی که پنج شش سال شبانه‌روز درس خوانده.

    نکنید این کارها را. دوره‌های رسمی دکترای دانشکده را بی ارج و عزت نکنید. حرمت امام‌زاده را باید متولی آن نگه دارد.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه با ما همراه هستید، متشکریم!

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این موضوع موافقید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید.. پذیرفتن ادامه

Privacy & Cookies Policy